DOLAR

33,0015$% -0.13

EURO

35,9595% 0.03

STERLİN

42,6731£% -0.07

GRAM ALTIN

2.551,53%0,03

ÇEYREK ALTIN

4.194,00%-1,34

BİTCOİN

฿%

a
ad826x90
ad826x90
  • Ya Haber
  • Güncel
  • Taylor Swift’in Özel Jetini İnternetten Takip Ederek Paylaşan Öğrenci Jack Sweeney’e İhtarname

Taylor Swift’in Özel Jetini İnternetten Takip Ederek Paylaşan Öğrenci Jack Sweeney’e İhtarname

ad826x90

14 Grammy Ödülü sahibi ABD’li şarkıcı Taylor Swift’in özel jetini internetten takip ederek sosyal medya hesaplarından paylaşan öğrenci Jack Sweeney, şarkıcının avukatları tarafından ihtarname gönderildi.

Anadolu Ajansı’nın The Washington Post’tan derlediği habere göre; avukatları, şarkıcının özel uçuşlarına ilişkin bilgileri sosyal medya hesaplarında yayımlayan Sweeney’e gönderilen ihtarnameyi gazete ile paylaştı.

İhtarnamede, Sweeney’nin “ısrarlı takip ve taciz” eyleminden vazgeçmemesi halinde Swift’in yasal yollara başvuracağı bildirildi.

Söz konusu ihtarnamede Sweeney’nin eylemlerinin, şarkıcı ve ailesi için “maddi ve manevi sıkıntılara” yol açtığı ve Swift’in kişisel güvenliğine ilişkin “endişesinin arttığı” ifade edildi.

ad826x90

Washington Post’un haberinde üniversite öğrencisi Sweeney’nin, sosyal medya hesaplarında ABD Federal Havacılık İdaresinin (FAA) ve hava araçlarının sinyallerinin takip edilebildiği kamuya açık verilerden faydalandığı aktarıldı.

14 Grammy, 40 Amerikan Müzik Ödülü, 40 Billboard Müzik Ödülü ve 23 MTV Video Müzik Ödülü sahibi Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift, son olarak Time dergisi tarafından ‘Yılın İnsanı’ seçildi. 

Elon Musk’ın Uçuş Bilgilerini De Paylaşmıştı

Sweeney, yüzlerce tanınmış kişinin uçak ve helikopterlerinin çevreye etkilerinin yanı sıra taşıtların kalkış ve iniş bilgilerini paylaşan hesapları yönetiyor.

Söz konusu paylaşımlarıyla popülerlik kazanan Sweeney, sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk’ın özel uçuşlarıyla ilgili kamuya açık verileri de paylaşmıştı.

Musk, Los Angeles’ta “X Æ A-12” isimli oğlunu taşıyan aracın takip edildiğini ve konum verilerinin çalındığını ima eden açıklamasında, “Aileme zarar verilmesini destekleyen Sweeney ve kuruluşlara karşı yasal işlem yapılıyor.” ifadesini kullanmıştı.

Sweeney’e ait hesabın, hangi kuralları ihlal ettiği hakkında detaya yer verilmemiş, sosyal medya platformu X, Sweeney’nin özel uçuşlara ilişkin kamuya açık verileri paylaştığı hesabını askıya almıştı.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP